...

Architettura Sonora: geluid dat onderdeel wordt van de architectuur

Een goede luidspreker hoeft niet altijd op een luidspreker te lijken. Architettura Sonora benadert geluid vanuit een heel andere hoek. Het Italiaanse merk combineert hoogwaardige audiotechniek met materialen en vormen die juist onderdeel mogen worden van het interieur, de tuin of het terras.

Architettura Sonora ontstond in 2009 als onderdeel van B&C Speakers, een Italiaanse fabrikant met tientallen jaren ervaring in professionele audiotechniek. Binnen Architettura Sonora werken onder andere akoestici, ingenieurs, architecten en landschapsontwerpers samen. Het resultaat is een collectie waarin de vorm van iedere luidspreker een directe relatie heeft met de manier waarop het geluid zich door de ruimte verspreidt.

De collectie bestaat onder meer uit de bekende Cylinders, Spherinas, Cubes en Icarus modellen. Veel uitvoeringen zijn verkrijgbaar in beton, natuursteen, marmer, aluminium, messing en verschillende bijzondere afwerkingen. Daarmee kan de luidspreker juist opgaan in de architectuur of bewust als object worden gebruikt. Verschillende modellen zijn geschikt voor buiten en ontworpen om ook in grotere open ruimtes een gelijkmatige geluidsweergave te verzorgen.

Dat maakt Architettura Sonora interessant voor woningen waarin veel aandacht is besteed aan interieur en tuinontwerp. Geen losse zwarte speakers die achteraf een plek moeten krijgen, maar audio die vanaf het begin meegenomen kan worden in het ontwerp.

Bij Technica Nova kijken we graag samen met u welke uitvoering, plaatsing en opstelling het beste past bij de ruimte. Zo wordt goed geluid niet alleen iets wat u hoort, maar ook iets wat bij de omgeving hoort.